PHONE  +48-692-961-191      

     MAIL stsystem@stsystem.pl 

W 2018r., na zlecenie Firmy Parol ze Mścic, jednego z wiodących w kraju producentów ekoskóry, wykonaliśmy układ sterowania pracą akumulatora materiału w maszynie do koloryzacji wyrobu gotowego. Zadaniem opracowanego systemu jest:
- sterowanie pracą rozdzielaczy hydraulicznych w układzie hamulca hydraulicznego (na czas jaki potrzebuje obsługa na wymianę beli z materiałem)
- sterowanie pracą siłowników pneumatycznych po zakończeniu wymiany beli z materiałem


Pod uwagę branych było kilka sposobów sterowania i akwizycji, m.in. laserowy czujnik optyczny do pomiaru wysokości belki pływającej, proporcjonalny zawór hydrauliczny. Po przeanalizowaniu różnych możliwości, wspólnie z Inwestorem zdecydowaliśmy się na wykorzystanie standardowych czujników indukcyjnych w obwodzie pomiarowym, oraz 2 sztuk standardowych zaworów hydraulicznych w obwodzie hamulca (co daje w sumie 3 prędkości opadania). Po dokonaniu niezbędnych regulacji w układach hydrauliki i pneumatyki rozwiązanie to okazało się strzałem w dziesiątkę. Użyte zostały standardowe, niedrogie komponenty, dostępnę od ręki w lokalnych hurtowniach - co ma ogromne znaczenie dla zakładu produkcyjnego.