PHONE  +48-692-961-191      

     MAIL stsystem@stsystem.pl 

 

"Chodzenie po wodzie i tworzenie oprogramowania wg specyfikacji są łatwe, o ile woda i specyfikacja są zamrożone"

Edward V. Berard

Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania procesowego zarówno dla projektów opracowywanych od podstaw przez nas, jak również na zlecenie innych podmiotów. Wyspecjalizowaliśmy się w programowaniu sterowników przemysłowych zgodnych z pakietem programistycznym Codesys. Oprócz tego tworzymy oprogramowanie systemów wbudowanych oraz aplikacje komputerowe na platformę .NET.WAGO Datalogger Light - spore możliwości


DataloggerLight + FileDirCleaner = pełna integracja


W programie dla jednego z naszych Klientów zadeklarowane mamy 240 instancji DataloggerLight, które dokonują cyklicznego logowania danych z:
- 60 zadajników pomieszczeniowych
- 60 liczników energii elektrycznej
- 120 urządzeń MBUS (ciepłomierze / wodomierze)

 

Logi każdego z urządzeń zapisywane są w jego indywidualnym katalogu roboczym:

W związku z tym pojawiła się potrzeba zabezpieczenia przed zapełnieniem karty SD. Do kompletu dołożone zostały zatem 3 instancje FileDirCleaner doposażone na poziomie aplikacji użytkownika w sekwencery, które przemiatają nazwy podkatalogów urządzeń pomiarowych. 

Taka konfiguracja umożliwia usuwanie archiwalnych plików, starszych niż zadana ilość dni, celem zwolnienia miejsca na karcie SD. Operacje skanowania katalogów i kasowania plików zsynchronizowane są z operacjami zapisu na dysk.