Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Ostatnimi czasy pracuję nad własnym modułem przydatnych w codziennej pracy bibliotek. Jednym z podprojektów jest utworzenie bloku funkcyjnego obsługi daty / czasu z równoczesną aktualizacją tych wartości na panelu operatorskim Micro Innovation. O ile odczyt daty / czasu nie jest w sterownikach PLC (programowanych z poziomu Codesys) niczym trudnym, o tyle wyznaczenie konkretnego dnia tygodnia jest już nie lada wyzwaniem. Wyzwanie tym większe, że cały blok opierać ma się wyłącznie o biblioteki standardowe dołączone do Codesysa. Rozwiązanie? Wieczny kalendarz opracowany przez Zellera.

UWAGA!!!

W przeciwieństwie do pierwowzoru udostępniony algorytm generuje dni tygodnia o następujących numerach:

 1. Poniedziałek
 2. Wtorek
 3. Środa
 4. Czwartek
 5. Piątek
 6. Sobota
 7. Niedziela

Należy o tym pamiętać, gdyż bloki obsługi daty dostępne w bibliotekach różnych producentów niedzielę przedstawiają jako 0 - zgodnie z oryginalnym algorytmem Zellera.

Do pobrania:

Użyj opcji uploadu plików, aby przekazać mi kod do sprawdzenia. Postaram się zajrzeć do niego tak szybko jak będzie to możliwe. Paczkę z poprawionym kodem umieszczę w tym samym miejscu.

 

 

Jeżeli wystąpi sytuacja, w której zostanie wyświetlona zawartość folderu z innego działu - należy wyczyścić cache przeglądarki! Następnie przeładować stronę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Ostatnie wiadomości: 10 miesięcy temu
 • Tomasz Sklen : Zapraszam na «link» gdzie pojawila sie masa nowych rozwiazan dla samochodow.
 • Tomasz Sklen : Rozbudowa sklepu internetowego www.sklep.stsystem.pl
 • Tomasz Sklen : 20.08.2013 - Pol roku bez papierosa :)
 • Tomasz Sklen : Szkolenie KNX Wroclaw... Czasami warto jest wyrwa? si? z rodzimego miasta, zeby pewne rzeczy zobaczyc z innej perspektywy.
 • Tomasz Sklen : Wlasnie udalo mi sie odpalic freeRTOS na STM32F107. W polaczeniu z wczesniejszym odpaleniem serwera www na stosie LwIP daje to potezne mozliwosci na przyszlosc. Aktualnie trudze sie nad uruchomieniem LwIP z poziomu RTOS'a.
 • Tomasz Sklen : Zblizaja sie wakacje, kolejny sezon turystyczny... Zapraszam do dzialu ELEKTRONIKA - przedplatowe sterowanie uslugami na polach campingowych itp. w zasiegu Twojej reki!
 • Tomasz Sklen : Ze wzgledu na SPAM rozsylany z adresu 91.201.64.27 i brak mozliwosci dodania obslugi Captcha do modulu ShoutBox - modul jest dostepny wylacznie dla osob zalogowanych na stronie.
 • Tomasz Sklen : Na stronie sa juz dostepne przyklady uzycia kodow omawianych w dziale AVR
 • Tomasz Sklen : Trwalo to kilka dni, ale nareszcie sie udalo! Strona zostala zintegrowana z kontem Dropbox, dzieki czemu uzyskano kilka GB miejsca na przechowywanie materialów dla Uzytkowników. Na dniach pojawi sie obiecana paczka z przykladowymi kodami dla dzialu traktujacego o AVR. Zycze milego korzystania ze strony. :)
 • Tomasz Sklen : Zapraszam do korzystania z shoutboxa :)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać

Licznik odwiedzin

Mapa odwiedzin 

Copyright © ST WebSite 2014

Stronę hostuje FutureHost. []

Strona korzysta z plików cookie. Dane przechowywane na Twoim komputerze służą wyłą…cznie do poprawienia funkcjonalnoś›ci witryny. Jeżeli tego nie akceptujesz - powinieneś› ją… opuś›cić‡.

Akceptujesz ciasteczka z tej witryny?