Ostatnimi czasy pracuję nad własnym modułem przydatnych w codziennej pracy bibliotek. Jednym z podprojektów jest utworzenie bloku funkcyjnego obsługi daty / czasu z równoczesną aktualizacją tych wartości na panelu operatorskim Micro Innovation. O ile odczyt daty / czasu nie jest w sterownikach PLC (programowanych z poziomu Codesys) niczym trudnym, o tyle wyznaczenie konkretnego dnia tygodnia jest już nie lada wyzwaniem. Wyzwanie tym większe, że cały blok opierać ma się wyłącznie o biblioteki standardowe dołączone do Codesysa. Rozwiązanie? Wieczny kalendarz opracowany przez Zellera.

UWAGA!!!

W przeciwieństwie do pierwowzoru udostępniony algorytm generuje dni tygodnia o następujących numerach:

  1. Poniedziałek
  2. Wtorek
  3. Środa
  4. Czwartek
  5. Piątek
  6. Sobota
  7. Niedziela

Należy o tym pamiętać, gdyż bloki obsługi daty dostępne w bibliotekach różnych producentów niedzielę przedstawiają jako 0 - zgodnie z oryginalnym algorytmem Zellera.

Do pobrania:

Użyj opcji uploadu plików, aby przekazać mi kod do sprawdzenia. Postaram się zajrzeć do niego tak szybko jak będzie to możliwe. Paczkę z poprawionym kodem umieszczę w tym samym miejscu.

 

 

Jeżeli wystąpi sytuacja, w której zostanie wyświetlona zawartość folderu z innego działu - należy wyczyścić cache przeglądarki! Następnie przeładować stronę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Mapa odwiedzin 

Copyright © ST WebSite 2016

Stronę hostuje FutureHost. []

Strona korzysta z plików cookie. Dane przechowywane na Twoim komputerze służą wyłą…cznie do poprawienia funkcjonalnoś›ci witryny. Jeżeli tego nie akceptujesz - powinieneś› ją… opuś›cić‡.

Akceptujesz ciasteczka z tej witryny?