W dziale tym postaram się przedstawić swoje przemyślenia i sposoby rozwiązań dla różnych platform programowych. Proszę o info jeżeli zauważysz błędy w kodzie lub opisach.

PREZENTOWANE TUTAJ KODY ZOSTAŁY NAPISANE PRZEZE MNIE. W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH POSIŁKUJĘ SIĘ CUDZYMI KODAMI. JEDNAK, W TAKIEJ SYTUACJI, W ŹRÓDLE DANEGO KODU UMIESZCZONA JEST INFORMACJA O JEGO POCHODZENIU I AUTORZE.

Materiały te mają charakter wyłącznie poglądowy. Nie jestem godzien zwać się pedagogiem. Stąd prezentuję tutaj swoje podejście do pewnych zagadnień. Nie upieram się przy tym, że podejście to jest słuszne. Mam świadomość tego, że w niektórych miejscach w dość znaczny sposób odchodzę od standardów. Jednak jest to tylko i wyłącznie spowodowane moimi przyzwyczajeniami - do których w żaden sposób Cię nie namawiam. Zatem prosiłbym, abyśmy w ewentualnej rozmowie (np. via e-mail) skupili się na merytorycznej stronie danego zagadnienia, a nie na przyjętych przeze mnie sposobach pisania aplikacji które, jak już wspomniałem, zależą indywidualnie od każdego programisty. 

UWAGA!

Wszystkie prezentowane w zakładce AVR kody były pisane pod mikrokontroler pracujący z rezonatorem kwarcowym 16MHz (chyba, że w treści artykułu lub opisach w plikach źródłowych zaznaczono inaczej). 

W związku z tym, iż znacząco zmieniłem podejście do prezentowania swoich kodów dla procesorów AVR, artykuły z poszczególnymi zagadnieniami pozostawiam w stanie nie zmienionym. Zachęcam do zapoznania się zarówno z treścią kodów przedstawionych w artykule, ale przede wszystkim z przykładami zawartymi w plikach rar. W wielu przypadkach doskonale widać będzie różnicę w podejściu do tworzenia projektu. Oczywiście kody na stronie są kodami działającymi. Od tej pory w kolejnych artykułach traktujących o AVR nie będę publikować kodów źródłowych - dostępne one będą w całości jako projekt/paczka dla danego przykładu.

Kody dla AVR i ARM pisane były w Eclipse. Przy AVR przyjąłem konwencję, w której pliki includujące inne pliki używają ścieżek względnych. Niestety koncepcja ta runęła w momencie przesiadki na ARM - 99,99% projektów używa opcji Eclipsa umożliwiającej dodanie ścieżek wyszukiwania plików nagłówkowych. Stąd zmuszony byłem zaprzestać działań, jakie stosowałem przy AVR.

Kody prezentowane w dziale PLC są eksportami środowiska Codesys. W celu ich użycia należy dołączyć je do własnego projektu poprzez import. Należy uważaj, gdyż często nadpisać one mogą PLC_PRG lub konfigurację zadań itp. Sugeruję pierwszy import do nowo założonego projektu.

Ze względu na sposób zapisywania projektu przez Visual Studio kody zawarte w zakładce C# są pełnymi katalogami projektu danego programu.

Programy dla kalkulatora Casio Classpad należy wgrać za pomocą dołączonego do urządzenia kabelka i dedykowanego oprogramowania.

Oświadczam, że nie ponoszę JAKIEJKOLWIEK odpowiedzialności za szkody, jakie mogą powstać na skutek niewłaściwego używania moich opracowań. Kody przedstawione są w formie "takiej w jakiej są". Nie mogę zagwarantować ich stuprocentowego poprawnego działania. Stąd mile widziane sugestie co należałoby poprawić :)


Jeżeli masz jakiekolwiek problemy w zrozumieniu działania któregoś z przedstawionych kodów lub z jego implementacją to zachęcam Cię do założenia tematu na FORUM StWebsite. Możesz także zwrócić się bezpośrednio do mnie na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Odpowiem w miarę możliwości. Jednak zastrzegam sobie prawo do umieszczenia treści tej korespondencji w artykułach opisujących dany problem.  

Licznik odwiedzin

Mapa odwiedzin 

Copyright © ST WebSite 2017

Stronę hostuje FutureHost. []

Strona korzysta z plików cookie. Dane przechowywane na Twoim komputerze służą wyłą…cznie do poprawienia funkcjonalnoś›ci witryny. Jeżeli tego nie akceptujesz - powinieneś› ją… opuś›cić‡.

Akceptujesz ciasteczka z tej witryny?